Návod na připojení kamer Dahua k Bedo Ajax
Tento návod se týká kamer Dahua z tzv. consumer série - tj. http://www.dahuaconsumer.com/productTyto typy kamer jde jednoduše zprovoznit přes mobilní aplikaci a není potřeba jejich složitá konfigurace v domácí síti.

Jako první si stáhněte aplikaci Imou, která je potřeba k zprovoznění kamer.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mm.android.easy4ip

Je stažení na Android telefony:                            A zde najdete ke stažení pro iOS
                          

https://itunes.apple.com/cz/app/imou-formerly-lechange/id1071165451?l=cs&mt=8


Než se Vám mobilní aplikace Imou nainstaluje tak si připravte heslo pro vaší domácí Wifi. Veďte prosím v patrnosti, že kamery zatím nepodporují Wifi síť, která běží na 5 GHz. V domácích routerech lze obvykle typ Wifi sítě nastavit , případně provozovat wifi na obou frekvencích.

Po spuštění aplikace se Vám zobrazí úvodní obrazovka, kde si zvolte volbu "Přihlásit"V následujícím kroku si vyberete Českou republiku

 V následujícím okně si zadejte email a heslo. Na email pak dostanete zprávu s číselným kódem, který pak zadáte do aplikace pro ověření. Pak si připravte kameru a zapojte ji do napájení.

Pak se vám zobrazí následující obrazovka na které kliknete na tlačítko plus.


Pomocí mobilu naskenujte QR kód, který je obvykle vespod kamery. 

Pak vás aplikace vyzve k připojení kamery k napájení: a hned potom k zadání hesla na vaší domácí wifi. 
Pak chvíli vyčkejte než začne dioda na kameře (popř. uvnitř kamery) změní barvu na zelenou a začne svítit přerušovaně, pak zaškrtněte volbu níže.


Následně si zadejte heslo ke kameře a dobře si jej zapište. Toto heslo budete potřebovat k nastavení kamery v aplikaci BEDO Ajax.Po kliknutí na "Kompletní" kameru už máte zprovozněnou. Pak Vám aplikace nabídne možnost ukládání videí na cloud. Jedná se o placenou službu a její cena se odvíjí od počtu dnů, které chcete mít zpětně k dispozici. Pro to abyste mohli vidět kameru v aplikaci Bedo Ajax to není potřeba.   Nyní můžete přejít do mobilní aplikace Bedo Ajax a v ní zvolíte "Přidat zařízení" stejně jako když přidáváte nové čidlo.

a pak vyberte volbu "Dahua"


Následně se vám zobrazí okno, kde zadáte potřebné údaje. Pozor  - je zde několik drobností, které nesmíte přehlédnout. Do položky "Jméno" si vyplňte jméno kamery - užitečné je do pojmenování vložit popis jejího umístění, pro případ když kamer budete mít více. Pak si načtete pomocí QR kódu seriové číslo kamery. A tady dochází k jedné nepřesnosti - občas se zda načte více znaků než jenom sériové číslo. Přebytečné znaky tedy smažte a ověřte si, že zde je pouze obvyklé 15ti místné sériové číslo - na výrobku je uvedeno ještě i samostatně vedle označení "S/N:"  

Další podstatná věc je uživatelské jméno - sem nepatří email, ale "admin" což je defaultní nastavení u kamer Dahua a heslo zadejte to,  které jste si přidali ke kameře viz výše (neplést s heslem, které máte k účtu v aplikaci Imou)Tak nyní máte kameru přidanou. Při spuštění poplachu se přímo v aplikaci BEDO Ajax můžete ihned podívat co se děje a využít tlačítka na obrazu, které vám uloží aktuální fotku ze záběru kamery. Záznam z kamery se nenahrává, tato možnost je zatím dostupná v pouze aplikaci Imou.